Menu
Obec Kluknava
Kluknava
Obec Kluknava
Kluknava
rozšírené vyhľadávanie

Najúspešnejší športovec regiónu Spiš za rok 2022

Dňa 14.marca 2023 sa v Spišskom divadle v Spišskej Novej Vsi konal 50. ročník ankety Najúspešnejší športovec regiónu Spiš za rok 2022.

Organizátorom boli Okresný úrad Spišská Nová Ves a  Olympijský klub SPIŠ v tomto roku v spolupráci s Mestom Spišská Nová Ves. Za Obec Kluknava bol ocenený p. Emil Hudák, ktorý už od svojich 50.rokov odbehol 70 maratónov, z toho 20 maratónov odbehol s titánovým kolenom, keďže v roku 2014 podstúpil takzvanú totálnu endoprotézu kolena. 

Svoju športovú kariéru začínal ako hráč futbalu v Kluknave a neskôr, keď sa rozhodol zmeniť svoj spôsob života, začal s individuálnym behom. Na svojom konte ma odbehnutých desiatky maratónov nielen na Slovensku, ale aj v Európe – vo Frankfurte nad Mohanom, Heinburgu, Prahe, Budapešti, Varšave, Berlíne, Zürichu. Zúčastnil sa Vyšehradského maratónu z Vyšných Ružbách do mestečka Rytro v Poľsku, 18-krát bol účastný Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach, Malého Štrbského maratónu, Furčianskeho eXtrém maratónu, Liptovského maratónu a je pravidelným a zároveň najstarším účastníkom celoslovenského behu The Run Slovakia. Ako on sám hovorí, keď človek dobehne maratón, je víťaz sám nad sebou. 

 

 

 

 

Dátum vloženia: 22. 3. 2023 9:00
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 1. 2024 15:30
Autor: Správce Webu

Obec

Expozícia


Green Point

eu

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Aktuálna teplota

24.6.2024 14:06

Aktuálna teplota:

25.1 °C

Vlhkosť:

45.4 %

Rosný bod:

12.4 °C

Virtuálny cintorín

virtuálny cintorín

gp

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Veľkonočná nedeľa 2015

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Zaujímavé odkazy

KONTAKTY NA OBECNÝ ÚRAD:Kontakty
 
Mapový portál obce Kluknava

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Keď na tela Páne prší, býva málo orechov.

Pranostika na akt.deň

Od Jána Krstiteľa beží slnce k zime a leto k horku, od Jána Evanjelistu /27.12/ obracia sa slnce k letu a zima k mrazom.

Organizácie obce


nahoru