Menu
Obec Kluknava
Kluknava
Obec Kluknava
Kluknava
rozšírené vyhľadávanie

Pozývame Vás do upravenej obecnej knižnice, v ktorej nájdete niekoľko horúcich čitateľských noviniek!

Pozývame Vás do upravenej obecnej knižnice, v ktorej nájdete niekoľko horúcich čitateľských noviniek!

Obecná knižnica v Kluknave nadobudla od 1. augusta 2023 novú podobu! Pre čitateľov sú pripravené nielen upravené priestory, ale aj pohodlné sedenie, kde si môžete prísť ku knihe dať aj kávičku alebo čaj.

Okrem príjemného prostredia čakajú v našej knižnici na Vás aj knižné novinky ako je: Dominik Dán a jeho najnovšia krimi detektívka Reminiscencie,  pre milovníkov severskej krimi máme Jo Nesbo a jeho Nočný dom, ktorý vyšiel v mesiaci júl 2023, na ženské čitateľky (ale nielen na nich) čaká v našej knižnici Jana Pronská a jej Naveky tvoja a taktiež Julie CaplinováKaviareň v Kodani, kde to vonia škoricou, horúcou čokoládou a láskou. Pre milovníkov a obdivovateľov anglickej kráľovskej rodiny je pripravený príbeh princa Harryho v knižnej podobe s názvom Náhradník – je to nevšedná kniha plná pochopenia, odhalení, sebaspytovania a ťažko vydobytej múdrosti o sile lásky, ktorá je mocnejšia než zármutok. Na dievčatá čaká v knižnici Nina LaCour jej Všetko je tak, ako má byť – je to  najlepšia tínedžerská kniha roka 2018, v ktorom autorka rozpráva príbeh o mladej Marin, keď jedného dňa odišla z domu na druhý koniec sveta len s mobilom vo vrecku. Chlapci si môžu prísť prečítať o jednom z najlepších futbalistov na svete – Ronaldovi a na milovníkov histórie – konkrétne obdobia 2. sv. vojny – čaká Tetovač z Auschwitzu. Aj pre čitateľov duchovnej literatúry máme pripravený jedinečný skutočný príbeh – Nečakaný zlom, ktorý odhaľuje okamžitý a silný vplyv modlitby, ktorej syn zomrel a bol zázračne vzkriesený a v knihe Opustenie oslobodzuje  môžete objaviť silný príbeh otca Ubalda, ktorý na vlastnej skúsenosti ukazuje silu odpustenia. Duchovnú literatúru nám do našej knižnice venovalo kníhkupectvo Kumran.

Pre najmenších čitateľov sa v obecnej knižnici nachádza mnoho nádherne ilustrovaných kníh, ako je Sovička Eli, (ktorá  chce mať kamaráta) – táto kniha rozpráva hrejivý príbeh na dobrú noc pre deti od 3 rokov a staršie deti si môžu prečítať o Poslednom medveďovi, ktorého hlavným motívom je oslava lásky k prírode a nezabudnuteľné dobrodružstvo so srdcom veľkým ako medveď.

Obecná knižnica je vybavená aj prenosným tabletom, ktorý je pripojený na internet a návštevníci si tak môžu zalistovať aj v e-knihách, ktoré sú dostupné na internetových stránkach alebo nájsť potrebné informácie!

Pevne veríme, že obecná knižnica bude slúžiť nielen knihomoľom a milovníkom literatúry, ale že sa stane aj miestom príjemných stretnutí, aktivít a rozhovorov!

Pripomíname, že obecná knižnica v Kluknave je otvorená v pondelok, stredu a piatok v popoludňajších hodinách (pondelok od 13.30 hod. do 15.30 hod., v stredu od 13.30 hod. do 15.45 hod. a v piatok od 13.30 hod. do 15.30 hod.).

Želáme Vám, nech sa v našej knižnici cítite ako doma!

 

Dátum vloženia: 1. 8. 2023 15:30
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 8. 2023 15:30

Aktuálne

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Aktuálna teplota

4.10.2023 22:07

Aktuálna teplota:

5.9 °C

Vlhkosť:

97.3 %

Rosný bod:

5.5 °C

Virtuálny cintorín

virtuálny cintorín

api

NSR SR 2023

expozícia múzea obuvi

 

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

beat up

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Zaujímavé odkazy

KONTAKTY NA OBECNÝ ÚRAD:Kontakty
 
Mapový portál obce Kluknava

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Ak v októbri vejú polnočné (severné) vetry, keď je slnce v Škorpióne, nasleduje neúroda.

Organizácie obce


nahoru